Menu Zamknij

Solidne źródło aminokwasów, czyli l-karnityna

Na rynku mamy szereg różnych suplementów, które to pomagają w odchudzaniu. Wśród nich niezwykle popularna jest L-karnityna. Trudno się temu w zasadzie dziwić, gdyż wykazuje się ona niemałą skutecznością. Szczególnie chętnie z tego suplementu korzystają panie.

Warto zatem nieco bliżej przyjrzeć się tej substancji, aby móc ją obiektywnie ocenić. Na wstępie warto zaznaczyć, że aminokwasy to pochodne składniki, jakie wchodzą w skład tej substancji. Warto wiedzieć, że l-karnityna ma znacznie więcej właściwości niż tylko te pozwalające na spalanie tkanki tłuszczowej. Dobrze bowiem wiedzieć, iż substancja ta posiada niemały wpływ na optymalną pracę mózgu.

Ogólnie rzecz ujmując l-carnitine to substancja, która ma niemałe znaczenie przy ułatwianiu naszemu ciału wytwarzać energię. Stąd też jej obecność w organizmie jest bardzo ważna dla pracy serca, mózgu, mięśni i tym podobnych organów. W naturalnej postaci l-karnityna występuje w mleku oraz czerwonym mięsie, lecz z reguły z racji niedoborów korzystamy z dodatkowej suplementacji. L-karnityna występuje w postaci płynnej lub jako tabletek lub płynnej.