Menu Zamknij

Źródło węglowodanów – jaka odżywka będzie najlepsza?

Węglowodanami nazywa się paliwo dla mięśni szkieletowych, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu każdego organizmu. Nie ma też szczególnego znaczenia czy paliwo to zużywane zostaje podczas aktywności tlenowej, czy też beztlenowej. W zależności od momentu zastosowania względem treningu węglowodany wydłużają czas trwania ćwiczeń i mają wpływ na zintensyfikowanie resyntezy glikogenu, poprawiają wytrzymałość na wysiłek fizyczny, a także przyspieszają znacznie regenerację po zakończonym treningu.

Dzięki przyjęciu dodatkowej dawki węglowodanów można również wspomóc wytwarzanie się masy mięśniowej. Właśnie z tego powodu suplementy dostępne obecnie na rynku, w większości mają ten składnik. Poza tym niezwykle często można zakupić również odżywki węglowodanowe z innymi dodatkami. Dzięki temu trafiają one w ręce osób, które je potrzebują, są bardzo skuteczne i spełniają oczekiwania.

Poprawiają jakość wysiłku fizycznego i pozwalają na szybką regenerację. Odżywki tego rodzaju to doskonałe świetne wsparcie dla każdego sportowca, którego treningi wymagają olbrzymiego wysiłku. Przyjmują je przede wszystkim biegacze długodystansowi, zawodnicy sportów walki, a także kolarze.