Menu Zamknij

Kreatyna – monohydrat czy jabłczan?

Sportowcy mający ambicje osiągania dużych celów wiedzą doskonale, że do ich realizacji potrzeba wielu czynników. Na pewnym etapie niewystarczający jest już skrojony na miarę trening, dieta czy dbałość o regenerację. Dlatego też wskazane jest, aby zacząć stosować odpowiednie suplementy dla sportowców. To właśnie one pozwalają na rozwój i poprawę wyników w jeszcze większym stopniu.

Wśród tego rodzaju produktów niezwykle istotne miejsce ma kreatyna, która odpowiada za znacznie lepsze rezultaty w kwestii zdobywania beztłuszczowej masy mięśniowej oraz siły. Na rynku są dwa niezwykle popularne typy kreatyny. Pierwszym z nich jest monohydrat kreatyny, który jest zalecany zwłaszcza na początku przygody z suplementacją. Najważniejszym atutem tej odmiany jest szybka synteza ATP.

Co więcej, z uwagi na eliminację kwasowość mięśni, jest to produkt o działanie antykatabolicznym. Z kolei druga popularna odmiana kreatyny tj. jabłczan kreatyny jest już nieco droższa, ale w zamian za to znacznie szybciej się wchłania. Do tego jest to znacznie lepszy produkt dla wszystkich chcących podnieść swoją wytrzymałość oraz siłę, lecz nie uzyskując tego razem z większą masą.